Aktualności

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą, po której odbył się apel z udziałem całej społeczności szkolnej. Jednym z ważniejszych momentów było przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu.

            Podczas uroczystości wręczono książki uczniom klas I i II, nagrody dla wyróżniających się uczniów klas III–VII oraz świadectwa i nagrody absolwentom. Uhonorowano także Prymusa Rocznika oraz uczniów za działalność w poczcie sztandarowym, Samorządzie Uczniowskim i wolontariacie. Wręczono również Nagrody Wójta Gminy i Banku Spółdzielczego oraz podziękowano rodzicom za współpracę i wsparcie szkoły.

            Pięknym zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy VIII oraz pożegnanie absolwentów przez uczniów klasy VII. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami, aby odebrać świadectwa i rozpocząć wakacje.

            Gratulujemy wszystkim uczniom osiągniętych sukcesów, absolwentom życzymy powodzenia na dalszej drodze edukacji, a całej społeczności szkolnej – bezpiecznych i radosnych wakacji! ☀️📚

        • Apel podsumowujący rok szkolny
          • Apel podsumowujący rok szkolny

          • Podczas apelu podsumowującego rok szkolny wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach.

            W ramach programu ministerialnego „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe egzemplarze książek. Mamy nadzieję, że będą one inspiracją do dalszego rozwijania pasji czytelniczej i zachęcą dzieci do częstszego sięgania po lekturę.

            Nagrody za największą liczbę przeczytanych książek otrzymali:

            📚Klasy I–III – Nikola G. (kl. II)

            📚Klasy IV–VIII – Natalia G. (kl. VII)

            W konkursie czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas I–III nagrody zdobyli:

            🏆I miejsce – Zuzanna A. (kl. II)

            🏆II miejsce – Milena J. (kl. II)

            🏆III miejsce – Tomasz M. (kl. I)

            W konkursie matematycznym dla uczniów klas I–III nagrody zdobyli:

            🏆I miejsce – Tomasz M. (kl. I)

            🏆II miejsce – Tomasz K. (kl. II)

            🏆III miejsce – Amelia S. (kl. III)

            W konkursie z języka niemieckiego II miejsce zdobył:

            🏆Jan N. (kl. VIII)

            Rozstrzygnięto również akcję „Zgrana klasa” zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski:

            🥇I miejsce – klasa II

            🥈II miejsce – klasa III

            🥉III miejsce – klasa I

            Dzień Wiatru 🌬️

            Szczególnie zaangażowane w działania były: Natalia G., Natalia K. oraz Majka W.

            Udział w wydarzeniu wzięli również: Dorian R. oraz Agata S.

            Rozstrzygnięto „Konkurs na najładniej prowadzony zeszyt z języka polskiego” 📖✍️

            Laureaci konkursu:

            📘kl. I – Wiktoria K.

            📘kl. II – Milena J.

            📘kl. III – Julia J.

            📘kl. IV – Majka W.

            📘kl. V – Gabriela P.

            📘kl. VI – Aleksandra S.

            📘kl. VII – Natalia G.

            📘kl. VIII – Anna Sz.

            Wyróżnienia otrzymali:

            📒kl. I – Natalia K.

            📒kl. II – Lena B.

            📒kl. IV – Pola R., Aleksandra S.

            📒kl. VI – Maria B., Natalia A.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Dziękujemy za całoroczny wysiłek, zaangażowanie i rozwijanie swoich pasji. Życzymy wszystkim bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji!

            Zachęcamy również wszystkich uczniów do starannego prowadzenia zeszytów w myśl starego powiedzenia: „Mój zeszyt świadczy o mnie”.

        • Wycieczka klas I–III na Mazury
          • Wycieczka klas I–III na Mazury

          • W piątek, 19 czerwca, uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej na Mazury. Program wyjazdu obfitował w wiele atrakcji i dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

            Pierwszym przystankiem było Mazurskie Mini Zoo, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki zwierząt, dowiedzieć się o nich ciekawych informacji oraz spędzić czas w bliskim kontakcie z naturą.

            Kolejnym punktem wycieczki było Giżycko. Tam uczestnicy wyruszyli w malowniczy rejs statkiem, podczas którego przepłynęli trzema kanałami i trzema jeziorami. Piękne widoki oraz możliwość podziwiania mazurskiej przyrody z pokładu statku pozostaną na długo w pamięci uczestników.

            Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek oraz chwilę odpoczynku przy pysznych lodach. Dopisała również pogoda, dzięki czemu cały dzień upłynął w radosnej i miłej atmosferze.

            Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku oraz poznawania walorów przyrodniczych i turystycznych naszego regionu. Wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzach i bagażem pięknych wspomnień.