15 września uczniowie naszej szkoły  włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny, nieszablonowy. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas I - III do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w szkolnej sali. Odwiedziliśmy także przedzkolaków, którym wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kropki. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.