Jesteś tutaj:

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

     19.06.2019 r. odbył się uroczysty Apel z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019.

   Uroczystość poprzedziła Msza Święta. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego. Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych nadszedł czas wręczenia nagród. Uczniowie otrzymali nagrody za sukcesy w nauce, konkursach, wzorową frekwencję, pracę na rzecz Samorządu Szkolnego i wolontariatu.

  Na koniec p. Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji oraz życzyła miłego i udanego odpoczynku.

   Kolejny rok szkolny odchodzi do historii, a przed nami tak bardzo upragnione wakacje. Pamiętajmy jednak, by były to bezpieczne wakacje.   

    Do zobaczenia 2 września!

 

krp1  krp2  krp6  krp9  krp13  krp16

krp18  krp20  krp21  krp24  krp25  krp27

krp28  krp29  krp30  krp31  krp32  krp33

krp34  krp35  krp36  krp37  krp38  krp39

krp40  krp41  krp42  krp43  krp44  krp47  

krp46  krp50  krp49  krp48

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW KLAS VIII I III GIMNAZJUM

   18 czerwca uczniowie klas VIII SP i III Gimnazjum zakończyli edukację w murach naszej szkoły. Podczas uroczystości odebrali z rąk pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły, różnorodne nagrody oraz dyplomy. Wręczono nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce, za udział w konkursach, akcjach charytatywnych, osiągnięcia sportowe i pracę w Samorządzie Szkolnym. Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na oddanie głosu absolwentom. Klasy przygotowały krótki program, w którym podziękowały za lata nauki oraz pożegnały swoich nauczycieli.
    Absolwenci już niedługo zostaną przyjęci do nowych szkół. Życzymy im, żeby były to te wymarzone szkoły i żeby osiągali w nich same sukcesy. Mamy też nadzieję, że nie zapomną o nas i zajrzą czasem do starej szkoły – pochwalić się albo wyżalić. Powodzenia!

 

kr2  kr5  kr7  kr10  kr11  kr12

kr15  kr16  kr17  kr18  kr19  kr21

kr22  kr24  kr26  kr28  kr30  kr32

kr34  kr36  kr38  kr40  kr42  kr44

kr54  kr65  kr62  kr67  kr66  kr71  

kr72  kr74  kr75  kr76  kr78  kr79

WIZYTA PANA LEŚNICZEGO

     W Bęsi i Kolnie uczniów klas IV-VI odwiedził pan Grzegorz Bąk – leśniczy. Gość przeprowadził pogadankę uświadamiającą wychowankom dlaczego martwe drzewo jest tak ważne w leśnym ekosystemie. Scharakteryzował również owady zamieszkujące martwe drewno np. dyląż garbarz, czy skorek oraz inne owady będące szkodnikami lasu. Wizyta ta przyczyniła się do pozyskania nowych wiadomości oraz możliwości zainteresowania się pracą leśnika.

 

lb1  lb2  lb3  lb4  lb5  lb6

lk7  lk2  lk3  lk4  lk5  lk6  lk7  

lk8  lk9  lk10  lk11  lk12  lk13

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

     7 czerwca 2019 r. o godz. 10:00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolnie wzięli udział w IV edycji bicia rekordu czytania w jednym momencie.
      Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam" ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, modnym, z wolnym czasem i rozrywką. Celem zorganizowania akcji przez bibliotekę było upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie książek to fajny sposób na spędzenie wolnego czasu.

    My pokazaliśmy, że czytamy! W sumie w akcji wzięło udział 110 uczniów oraz 12 nauczycieli.

      W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli niespotykaną dotąd ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie.

 

czb1  czb2  czb3  czb4  czb5  czb6

czb7  czb8  czb9  czk1  czk2  czk3

czk4  czk5  czk6  czk7  czk8  czk9

czk10  czk11  czk12  czk13  czk14  czk15

 czk16  czk17  czk18  czk19  czk20  czk21

czk22  czk23  czk24  czk25  czk26  czk27

czk28  czk29  czk30  czk31  czk32 

„Wsi spokojna, wsi wesoła” – czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym

II RELACJA – WIOSNA II

 

Clipboard04  Clipboard05  Clipboard06  Clipboard07  Clipboard08  Clipboard09

      Przyszedł czas na kolejne działanie. Pozyskujemy rośliny do naszego zakątka. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby były miododajne. Jesteśmy jeszcze początkującym zespołem „ogrodników”, ale staramy się. Nasza łąka została wzbogacona o nowe gatunki roślin. W słoneczny dzień możemy spotkać pierwsze owady. Wiosna daje znaki ułatwiające nam rozpoznawanie gatunków.

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ – PRZYCZYŃ SIĘ DO POWSTANIA ZAKĄTKA RUSTYKALNEGO!!!

CHCESZ MIEĆ WPŁYW NA ZMIANĘ NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA?!!

MOŻESZ TO UCZYNIĆ W BARDZO PROSTY SPOSÓB!

MOŻE W OGRÓDKU TWOJEJ MAMY, BABCI JAKIEŚ DRZEWO, ROŚLINA KWIETNA ROZROSŁA SIĘ ZBYT BARDZO?! CHĘTNIE JĄ PRZYJMIEMY! NIECH I U NAS SIĘ ROZROŚNIE!!!

PRZYCZYNISZ SIĘ DO UROZMAICENIA ŚWIATA ROŚLIN W NASZYM PRZYSZKOLNYM OGRODZIE!!!

CHĘTNIE PRZYJMIEMY: NASIONA ROŚLIN KWIETNYCH, DRZEWKA, WSZELKIE ROŚLINY ZIELNE.

                                      e1e2e3e4

 

 

                                                              e5e6

 

JEŚLI ZDECYDUJESZ SIĘ „ZADBAĆ” O NASZ KRAJOBRAZ - ZGŁOŚ SIĘ DO P. I. JEZIOREK.

Sprawozdanie z Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Zdolnych

            6 czerwca 2019 r. (czwartek) na 2 l. i 3 l. w sali nr 16 odbył się KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO pt.” Nie taki diabeł straszny, czyli….jak odnieść sukces na egzaminie (E8, ,maturalnym)”?Turniej adresowany był do uczniów uzyskujących wysokie wyniki w nauce, radzących sobie bardzo dobrze z czynnościami złożonymi (kl. VII, VIII, III g)

Poinformowani – odpowiednio wcześniej - przez polonistę uczniowie przygotowali się z następujących obszarów = umiejętności z podstawy programowej:

  • Rodzaje i gatunki literackie

  • Analiza i interpretacja utworu lirycznego (sytuacja liryczna, temat, myśl przewodnia, środki stylistyczne i ich funkcja)

  • Rodzaje stylów

  • Części mowy i części zdania

  • Rodzaje zdań złożonych

  • Rozumienie czytanej treści na poziomach: symbolicznym i przenośnym (interpretacja tematów prac pisemnych, dobieranie przykładów = argumentów)

Na podstawie osiągniętych wyników polonista wyciągnął wnioski do dalszej pracy.

Wyniki :

I miejsce – Wiktor Jasiński

II miejsce – Paulina Kurek

III miejsce – Natalia Malik

Gratulujemy!

Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystej inauguracji zakończenia roku szkolnego 2018/2019!

                                                                           Beata Zielińska, Ewa Kiryła – polonistki ze SP w Kolnie i Bęsi

Dzień Ziemi 2019

    Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem: OCHRONA GATUNKÓW ZAGROŻONYCH. Uczniowie klasy V zapoznali nas z sylwetkami i charakterystyką zwierząt, którym grozi wyginięcie.  

       Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Każdy dzień ziemi ma też swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się ono do zagadnienia związanego z ochroną przyrody i budowaniem pro-ekologicznych postaw. Hasło Dnia Ziemi 2019 to: Ochrona zagrożonych gatunków.

    Na co dzień człowiek rzadko zastanawia się nad tym, czy przyszłe pokolenia będą mogły zobaczyć na żywo zwierzęta, które teraz żyją obok nas. Tymczasem sytuacja wielu gatunków jest tragiczna. Bez pomocy człowieka, który najczęściej stanowi główne zagrożenie dla zwierząt, ich los jest przesądzony.

    Zwróciliśmy uwagę społeczności szkolnej i lokalnej na kilka z nich np. rysia euroazjatyckiego, wilka szarego, foki szarej, niedźwiedzia brunatnego, sóweczki zwyczajnej.

     W ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%. TYLKO wspólnie możemy odwrócić ten proces chroniąc ginącą przyrodę wokół nas.

 

dz1  dz2  dz3  dz4  dz6  dz7

dz8  dz9  dz11  dz12

PROGRAM PROFILAKTYCZNY – „ZBADAJ SIĘ MAMUSIU… PROSZĘ…”

     Pięć Polek dziennie umiera na raka szyjki macicy, piętnaście dziennie na rak piersi, tylko dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych mogłyby żyć. W związku z przedstawionymi danymi, los kobiet w naszej szkole - gminie nie stał się dla nas obojętny. Przystąpiliśmy zatem do przedsięwzięcia przygotowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia – warmińsko – mazurski oddział wojewódzki w Olsztynie pt. „Zbadaj się mamusiu… proszę…”. Dzień Matki stał się doskonałą okazją do wyrażenia miłości i szacunku, ale także stał się doskonałym momentem do rozmowy o zdrowiu kobiety. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega profilaktyka i dlaczego warto wykonywać badania, następnie przygotowali laurkę, do której wkleiły specjalny wierszyk. Zostały one przekazane matkom wraz z ulotką informacyjną dotyczącą profilaktycznych programów zdrowotnych.

     Mamy nadzieję, że prośba własnego dziecka, aby „mama” poddała się badaniom profilaktycznym, może uzmysłowić kobietom potrzebę i rangę tych badań.

     Drodzy tatusiowie pamiętajcie, dla sowich dzieci jesteście tak samo ważni. Zadbajcie o swoje zdrowie również!!!

 

                                                                                            dm1

wymiana polsko - niemiecka 2019

                                                                            n104

 

           W dniach 21.05.2019 – 27.05.2019, w ramach wymiany polsko-niemieckiej, w naszej szkole gościliśmy młodzież z Belm. Byli to chłopcy i dziewczęta z klas: 7, 8 i 9.

         Już we wtorek, jadąc po naszych gości do Gdańska, mielismy okazję wspólnie podziwiać widoki tego miasta. Poza tym wybralismy się na spływ kajakowy rzeką Pisą, gdzie każdy mógł wykazać się swoim sprytem, pokonując "poważne przeszkody" na trasie. Wiele atrakcji czekało nas również na Zamku Olsztyńskim, a także w parku wodnym w Pluskach. Odwiedziliśmy też park rozrywki w Butrynach. Odwożąc "gości" do Gdańska, zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku.

         Niestety, czas szybko umyka i skończyły sie już te wspaniałe chwile. Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele z Niemiec zabrali ze sobą miłe wspomnienia.

 

n48  n49  n61  n31  n25  n54  n67  n101

n22  n43  n55  n56  n62  n69  n78

n80  n96  n76  n73  n23  n28  n32  n33

n53  n59  n86  n93  n29  n34  n36   n35

n40  n44  n50  n74  n79  n97  n41  n42

n71  n1  n3  n5  n7  n9  n11

n14  n15  n16  n18  n19  n20 

n65  n81  n87  n90  n91  n98  

Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice

    Do 30 maja 2019 roku zostaną wystawione oceny przewidywane na koniec roku szkolnego.

    31 maja 2019 roku rodzice zostaną poinformowani o przewidywanych ocenach rocznych za pośrednictwem uczniów (uczniowie otrzymają oceny przewidywane na kartkach).

                                                                                                                Rada Pedagogiczna

Konkurs - książki do Biblioteki Szkolnej

Drodzy Uczniowie!

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie, w którym można wygrać książki do Biblioteki Szkolnej!

W związku z tym zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony

https://novaedita.com/konkurs-marzec-12/

Wystarczy kliknąć na ten link i zaznaczyć naszą placówkę:

Szkoła Podstawowa w Kolnie.

Głosy można oddawać... co minutę.

Liczy się każdy głos!

Konkurs trwa do 7 czerwca 2019 roku

Dziękujemy!

Biegi trzeciomajowe 2019

6 maja 2019 roku odbyły się na terenie Kolna GMINNE TRZECIOMAJOWE BIEGI ULICZNE.

Organizatorem biegów jest Wójt Gminy Kolno oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kolnie.
Miały one na celu uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzację i upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży. 

Wójt Gminy Kolno p. Piotr Szulc powitał przybyłych uczniów.

Nauczyciel wychowania fizycznego p. Adrian Zawistowski zapoznał biegaczy
z regulaminem wyścigów.

Po części organizacyjnej p. Wójt dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Wszyscy zawodnicy nie szczędzili sił podczas wyścigów. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami mocno im kibicowali.

Oto wyniki biegów w poszczególnych kategoriach:

1. Bieg dziewcząt klas I-III S.P:

I miejsce –  Maja Brunkal 
II miejsce – Weronika Jasińska
III miejsce –  Natalia Żukowska 

                     2. Bieg chłopców klas I-III S.P:

                      I miejsce – Wojciech Więczkowski
                      II miejsce – Jakub Jankun
                      III miejsce – Jakub Marczuk                           

 

3. Bieg dziewcząt klas IV-VI S.P:

I miejsce – Nikola Drozdowska
II miejsce – Aleksandra Poliańska
III miejsce – Julia Waszkiewicz 

                      4. Bieg chłopców klas IV-VI S.P:

                      I miejsce – Kacper Waszkiewicz
                      II miejsce – Jakub Stelmaszczyk
                      III miejsce – Jan Szuszkiewicz                    

 

5. Bieg dziewcząt klas VII-VIII S.P:

I miejsce –  Karolina Nowotka
II miejsce – Natalia Olszewska
III miejsce – Kamila Nowotka

 

                       6. Bieg chłopców klas VII-VIII S.P:

                       I miejsce – Daniel Denisiuk
                       II miejsce – Dawid Kwiatkowski
                       III miejsce – Szymon Pliszka

  

 

7. Bieg indywidualny dziewcząt gimnazjum:

I miejsce – Sandra Majek 
II miejsce – Paulina Kurek
III miejsce – Gabriela Pisoń 

            8. Bieg indywidualny chłopców gimnazjum:

            I miejsce – Mateusz Adamiak
            II miejsce – Kacper Majek
            III miejsce – Sławomir Demianiuk 

Gratulujemy zwycięzcom.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach.
Kolejne biegi odbędą się już za rok. Zapraszamy.

 

b1  b2  b3  b4  b5  b6

b7  b8  b9  b10  b11  b12

 b13  b14  b15  b16  b17  b18

b19  b20  b21  b23  b24  b25

b26  b27  b28  b29  b30  b31

b33  b34  b35  b36  b37  b38

b39  b40  b41  b42  b43  

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com