Jesteś tutaj:

„Mikołajki z muzyką filmową” – z wizytą w Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie

f1  f2  f3  f4  f5  f6  f7  f8  f9  f10  f11  f12  f13  

f14  f15  f16  f17  f18  f19  f20  f21

f22  f23  f24  f25

Mikołajki 2019

mb1  mb2  mb3  mb4  mb5  mb6  mb7

mb8  mb9  mb10  mb11  mb12  mb13  mb14

mb15  mb16

Andrzejki 2019

     29 listopada uczniowie klas I – III wspólnie bawili się wróżąc sobie, co ich spotka w przyszłości. Każdy uczestnik z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, poznawał znaczenie ulubionego koloru, szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
      Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre.

 

a1  a2  a3  a4  a5  a6  a7  a8  a9  a10 

a11  a12  a13  a14

Dzień Misia 2019

        25 listopada 2019 roku, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy.
     Główną ideą było przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są przyjaciel, miłość, ciepło, dzieciństwo. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, chroniący nas od zła i niebezpieczeństwa. Cały dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, w poczuciu, że..... świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi.

 

mb1  mb2  mb3  mb4  mb5

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    Dnia 20 listopada 2019 r. Szkoła Podstawowa w Kolnie i Bęsi przyłączyła się do obchodów 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka organizowanych przez UNICEF. Dzień 20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
    Wychowawcy klas I –VI przeprowadzili lekcje na których prezentowane były prawa dziecka. Na korytarzu rozwieszone zostały plakaty tematyczne związane z tym dniem. Aby uczcić to wydarzenie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrani byli na niebiesko (kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na świecie). Każdy przyniósł do szkoły niebieski balonik. Tego dnia w Bęsi odbył się ,,Marsz Praw Dziecka''. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie i nauczyciele wraz z panią dyrektor Ewą Dutką. Do marszu dołączyły także przedszkolaki z wychowawczyniami. Uczniowie nieśli wykonane plakaty i niebieskie baloniki.
        Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu.

 

pb1  pb2  pb3  pb4  pb6  pb5  pb7

pb8  pb9  pb10  pb11  pb12  pb13  pb14

pb15  pb16  pb17  pb18

#Szkoła Pamięta 2019

       Rok 2019 to rok ważnych wydarzeń - 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chcemy pielęgnować pamięć o bohaterach naszej wolności – narodowych i związanych z historią małej ojczyzny. Dlatego też nasza szkoła zaangażowała się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkołą pamięta”. Podjęliśmy działania upamiętniające ważne postaci i wydarzenia:
- zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy,
- uporządkowaliśmy groby śp. Eryki Morzyckiej – Niepokoyczyckiej i śp. Jerzego Czarnockiego w Węgoju - osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności,
Pamięć o tych, którzy odeszli jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
       Bardzo ważną dla nas żywą lekcją historii było spotkanie w szkole z Panem Michałem Serafinem, który miał dziesięć lat, gdy wybuchła II wojna światowa. W ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy wspomnień gościa z tego okresu, zadawaliśmy pytania i …. byliśmy pod ogromnym wrażeniem!      Przekonaliśmy się, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej formie. 
 
pb1  pb2  pb3  pb4  pb5  pb6  pb7  pb8 
pb9  pb10  pb11  pb12  pb13  pb14  pb15  pb16  pb17  pb18  pb19  pb20  pb21  pb22  p2

BohaterON – włącz historię! 2019

    BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
    Przeprowadzone w październiku 2019 r., w oparciu o materiały otrzymane od organizatorów, lekcje języka polskiego, historii, plastyki, zajęcia z wychowawcą pozwoliły wprowadzić uczniów naszej szkoły w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym środkom dydaktycznym młodzi ludzie mogli zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków.
     Klasy I-III rysowały godło Polski, symbol Polski Walczącej, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierały przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Wysłuchały opowiadania Jerzego Kiersta pt. ,,Harcerska Poczta", wiersza Tadeusza Szymy pt. ,,Najmłodszym żołnierzom", obejrzały filmy o Powstaniu Warszawskim. Klasy IV-VI omawiały cechy bohatera oraz wskazywały osoby, które ich zdaniem na to miano zasługują, rysowały komiksy o losach Miry - Powstańca Warszawskiego, obejrzały wzruszające filmy. Uczniowie poznali biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem.
    Potem z zapałem i ogromnym zaangażowaniem uczniowie przygotowali 32 kartki z życzeniami, podziękowaniami według własnego pomysłu dla żyjących Powstańców Warszawskich. Wyrazili w ten sposób swój hołd bohaterom, podziękowali, że mogą dzięki Nim żyć w wolnej Polsce. Powielone prace zostały wyeksponowane na tablicach szkolnych. Następnie kartki zostały wysłane na adres Fundacji, która przekaże je Bohaterom.
     Udział w kampanii BohaterON – włącz historię! pozwolił uczniom wyrazić wielką wdzięczność i szacunek Powstańcom. Niewątpliwie była to niezwykła lekcja patriotyzmu!

 

bb1  bb2  bb3  bb4  bb5  bb6  bb7  bb8

bb9  bb10  bb11  bb12  bb13  bb14  bb15  bb16  bb17  bb18  bb19  bb20  bb21   

bb22  bb23  bb24  bb25  bb26  bb27  bb28  bb29

bb30  bb31  bb32  bb33  bb34

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019

pb1  pb2  pb3  pb4  pb5  pb6

pb7  pb8  pb9  pb10  pb11  pb12

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     W piątek 4 października 2019r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od samego rana uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia. Grali w gry, rozwiązywali zadania i łamigłówki, kolorowali tabliczkowe kolorowanki oraz zapoznali się ze sposobami mnożenia liczb przez liczby wielocyfrowe. Pod koniec dnia specjalna komisja, która została wybrana spośród uczniów klasy VI, przeprowadziła egzamin wyłaniający Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dnia 7 października uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali test zostali odznaczeni orderem oraz otrzymali certyfikat potwierdzający ich umiejętności.
                                                                                                                                                       Serdecznie gratulujemy!!!

 

m1  m2  m3  m4  m5  m6

Joomla Templates by Joomla-Monster.com