Jesteś tutaj:

„ Życzliwi są wśród nas"

      21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień".
   W tym dniu w szkole dominował kolor żółty, a wchodzących do budynku witali mali wolontariusze częstujący cukierkami i zarażający promiennym uśmiechem. Już od środy starsze wolontariuszki gromadziły przygotowane przez uczniów „ Życzliwe kartki" dla lubianych koleżanek, kolegów, nauczycieli i obsługi szkoły. Od czwartkowego poranka trafiały one do adresatów. Na korytarzach zawisły hasła i cytaty promujące życzliwość międzyludzką, które wszystkim sprawiają przyjemność. O uśmiechu przypominały karteczki naklejone w różnych miejscach szkoły. W stołówce, dla przypomnienia zawisły najprostsze, choć magiczne słowa: „ dzień dobry", „ dziękuję", „ do widzenia". Warto używać ich w mowie potocznej. W najbliższym czasie wewnątrz zespołów klasowych, uczniowie dokonają wyboru najbardziej życzliwego ucznia w klasie. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni.

   Postaramy się, by „Dzień Życzliwości" 21 listopada był tylko akcentem przypominającym, że każdego dnia „małe radości i drobne gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności".

    Wszyscy dobrze wiemy, że „ Dzień Życzliwości" nie musi i nie powinien trwać jeden dzień. Warto, by życzliwością zarażać innych, nie wstydzić się dobrych gestów i słów. Niech życzliwość rozlewa się na innych- tych, którzy być może jeszcze nie potrafią być życzli.
      Każdy może zacząć od uśmiechu! On nic nie kosztuje, a potrafi skutecznie przełamywać najgrubsze lody.
      Obchody święta koordynowały Panie: Justyna Raczyńska, Joanna Kozłowska i pedagog - Bogusława Lechman.
Wszystkim, którzy wspomogli nas w zorganizowaniu akcji, (w szczególności Uczniom) składamy serdeczne podziękowania.

 

z1  z2  z3  z4  z5  z6

z7  z8  z9  z10  

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com