Jesteś tutaj:

PROGRAM PROFILAKTYCZNY – „ZBADAJ SIĘ MAMUSIU… PROSZĘ…”

     Pięć Polek dziennie umiera na raka szyjki macicy, piętnaście dziennie na rak piersi, tylko dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych mogłyby żyć. W związku z przedstawionymi danymi, los kobiet w naszej szkole - gminie nie stał się dla nas obojętny. Przystąpiliśmy zatem do przedsięwzięcia przygotowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia – warmińsko – mazurski oddział wojewódzki w Olsztynie pt. „Zbadaj się mamusiu… proszę…”. Dzień Matki stał się doskonałą okazją do wyrażenia miłości i szacunku, ale także stał się doskonałym momentem do rozmowy o zdrowiu kobiety. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega profilaktyka i dlaczego warto wykonywać badania, następnie przygotowali laurkę, do której wkleiły specjalny wierszyk. Zostały one przekazane matkom wraz z ulotką informacyjną dotyczącą profilaktycznych programów zdrowotnych.

     Mamy nadzieję, że prośba własnego dziecka, aby „mama” poddała się badaniom profilaktycznym, może uzmysłowić kobietom potrzebę i rangę tych badań.

     Drodzy tatusiowie pamiętajcie, dla sowich dzieci jesteście tak samo ważni. Zadbajcie o swoje zdrowie również!!!

 

                                                                                            dm1

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com