Jesteś tutaj:

Dzień Ziemi 2019

    Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem: OCHRONA GATUNKÓW ZAGROŻONYCH. Uczniowie klasy V zapoznali nas z sylwetkami i charakterystyką zwierząt, którym grozi wyginięcie.  

       Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Każdy dzień ziemi ma też swoje wyjątkowe hasło. Za każdym razem odnosi się ono do zagadnienia związanego z ochroną przyrody i budowaniem pro-ekologicznych postaw. Hasło Dnia Ziemi 2019 to: Ochrona zagrożonych gatunków.

    Na co dzień człowiek rzadko zastanawia się nad tym, czy przyszłe pokolenia będą mogły zobaczyć na żywo zwierzęta, które teraz żyją obok nas. Tymczasem sytuacja wielu gatunków jest tragiczna. Bez pomocy człowieka, który najczęściej stanowi główne zagrożenie dla zwierząt, ich los jest przesądzony.

    Zwróciliśmy uwagę społeczności szkolnej i lokalnej na kilka z nich np. rysia euroazjatyckiego, wilka szarego, foki szarej, niedźwiedzia brunatnego, sóweczki zwyczajnej.

     W ciągu ostatnich 50 lat populacja dzikich zwierząt zmniejszyła się o 58%. TYLKO wspólnie możemy odwrócić ten proces chroniąc ginącą przyrodę wokół nas.

 

dz1  dz2  dz3  dz4  dz6  dz7

dz8  dz9  dz11  dz12

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com