Jesteś tutaj:

DZień Motyla - Witamy wiosnę 2019

    „Dzień motyla” stał się inspiracją do obchodów pierwszego dnia wiosny w naszej szkole. Uczniowie klas I - III w Kolnie i Bęsi mieli okazję zetknąć się ze światem motyli podczas akcji pt.:„Motylem jestem?! Wiosno jesteś??? Fascynują one od wieków, bywają inspiracją dla artystów i wynalazców, ale przede wszystkim są wyzwaniem dla entomologów, studiujących budowę i zachowania tych delikatnych owadów. Od dziś nie są one już zagadką i dla naszych uczniów. Dzieci mają świadomość jak ważną rolę odgrywają motyle w ekosystemach, np. łąki, w których stanowią ogniwo pokarmowe (np. dla pająków i ptaków owadożernych), w procesie zapylania. Zwróciły uwagę na różnorodność świata motyli, które obejmują ogromną liczbę gatunków. Potrafią je krótko scharakteryzować i wskazać, że owady te, to nie tylko piękne kolorowe stworzenia znane z łąki i bajek.

       Uczniowie klas IV - VI włączyli się akcję pt. „Pomaganie dodaje skrzydeł!”. Poprzez szereg działań wychowankowie uświadomili sobie iż bywamy uczynni, wielkoduszni i hojni – wiemy o tym najlepiej, bo stale tego doświadczamy. Bycie dobrym, pomocnym to jednak nie cecha. To umiejętność – gdy ją zdobędziemy poczujemy wyjątkową moc!

 

 

w1  w2  w3  w4  w5  w6

w7  w8  w9  w10  w11  w12

w13  w14  w15  w16

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com