Jesteś tutaj:

Ferie, ferie …i po feriach!

    „Bliżej emocji, bliżej życia”, to hasło przewodnie czasu wolnego, zorganizowanego w naszej szkole dla chętnych uczniów, podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych od 21 do 25 stycznia 2019 roku.

         Jak przebiegły…?

         Liczna grupa uczniów, w dwa pierwsze dni, wzięła udział w wyjazdach: na basen do Term w Lidzbarku Warmińskim i do kina w Olsztynie, na film „Asterix i Obelix- tajemnica magicznego wywaru”. Były emocje!!!

         Uczniowie, którzy nie wzięli udziału w wyjazdach lub zdecydowali skorzystać z oferty szkoły w pozostałe dni feryjne, mieli możliwość poznawania zagadnień dotyczących bardzo istotnej sfery życia ludzkiego, bez której nie da się żyć, czyli emocji. Obecni poznawali emocje, rozpoznawali je u innych, wyrażali je w różnoraki sposób: plastycznie, ekspresyjnie: za pomocą tańca (taniec z szarfami) i śpiewu (karaoke). Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda mechanizm powstawania złości, i jak radzić sobie z tym uczuciem w sposób kontrolowany, nie raniąc przy tym siebie i innych. Nagromadzoną energię, rozładowywali w sposób czynny, na świeżym powietrzu i na sali gimnastycznej. Odbył się turniej tenisa stołowego, zabawy m.in. z piłką, czy hula - hop, instruktarz tańca dla najmłodszych. Miał miejsce też seans filmowy, podczas którego uczestnicy wylegując się wygodnie na materacach i zajadając popcorn, doświadczali emocji: śmiejąc się, smucąc i wzruszając. Ponadto kuchnia zapewniła uczestnikom smaczne posiłki.

           Czas wolny w szkole minął szybko… .Może trochę za szybko…? Cóż…!!!

      Obecni na zajęciach feryjnych nabyli pożyteczną wiedzę. Znają emocje, są świadomi, że mają prawo wyrażać je wszystkie, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Teraz są zdecydowanie bliżej emocji i bliżej życia! A następne ferie… JUŻ ZA ROK!:)

 

f1  f3  f4  f5  f7  f9

f12  f14  f17  f20  f23  f25

f28  f30  f33  f35  f36  f44

f46  f50  f53  f55  f59  f61

f62  f63  f71  f72  f75  f78

f81  f82  f84  f86  f88  f89

f91  f92  ff6  f93  f94

Kontakt

Kolno 27

11-311 Kolno
89 716 32 28
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com