Jesteś tutaj:

Spektakle profilaktyczne

       27 listopada 2014 roku gościli w naszej szkole aktorzy Teatru Profilaktycznego „Kurtyna" z Krakowa.. Przygotowali oni dwa przedstawienia przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej.
      Młodsi widzowie, czyli klasy I – III uczestniczyli w spektaklu „Zaklęty bagaż". Przedstawia on historię niesfornego Adasia, który zmagając się ze swoimi słabościami odzyskał wiarę w potęgę dobra i siły mądrości. Dzięki temu przedstawieniu nasi uczniowie dowiedzieli się, że mają możliwość wyboru między dobrem, a złem oraz upewnili, jak ważne jest zdrowe odżywianie i kultura fizyczna.

 

pr1k   pr2k   pr3k   pr4k   pr5k

 

       Uczniowie klas IV – VI obejrzeli przedstawienie pod tytułem „Zdążyć przed dzwonkiem". Opisuje ono historię nastolatka Michała, który postanawia wyrwać się z wirtualnego świata gier komputerowych, odbudować poczucie swojej tożsamości i odnaleźć właściwe miejsce w grupie życzliwych mu ludzi: rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Spektakl porusza ważne problemy, bliskie każdemu młodemu człowiekowi np.: poczucie własnej wartości, akceptacji, niezaspokojonych potrzeb, cyberuzależnienia, a także ukazuje możliwości ich rozwiązania.

 

pr6k   pr7k   pr8k   pr9k   pr10k

      

     Oba spektakle przykuwały uwagę naszych uczniów oraz cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie miała swoje odniesienie w praktyce.

Joomla Templates by Joomla-Monster.com