Jesteś tutaj:

Tradycje Szkoły

        Zgodnie z wizją i misją naszej szkoły organizujemy wiele imprez szkolnych, które przygotowywane są przez uczniów. Wszystkie te uroczystości przedstawiane są na forum szkoły. Bardzo często zapraszamy na nie gości (np. przedstawicieli Samorządu Lokalnego), rodziców oraz wszystkich chętnych (ogłoszenia o różnego rodzaju przedsięwzięciach wieszne są na tablicy ogłoszeń). Wiele imprez zagościło na dobre i są wieloletnią tradycją naszej szkoły.

 

 

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO. BEZPIECZEŃSTWO                                            

 

 

 tr1

     Rok szkolny rozpoczynamy i kończymy uroczyście. Nie zapominamy o bezpieczeństwie uczniów. Na akademii zaproszeni policjanci rozmawiają z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły. Takie pogadanki odbywają się również przed rozpoczęciem ferii zimowych. Tradycją szkoły jest uroczyste żegnanie absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. Z tej okazji przygotowany jest program artystyczny i wiele atrakcji.

 

 

 DZIAŁALNOŚĆ EKOLOGICZNA                                                      
                           tr2                                          

     Nasza placówka podejmuje szereg działań mających na celu propagowanie ekologicznego stylu życia, bierze udział w akcjach: "Sprzątanie świata", "Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur", "Dzień czystego powietrza", "Dzień Ziemi", "Dzień recyklingu", itd. Szkoła zajmuje się zbiórką baterii, którą rozpowszechniła na terenie całej gminy. Z pomocą sołectw zainicjowała zbiórkę elektroodpadów. Uczniowie przystąpili do realizacji europejskiego projektu  BEAGLE, w ramach którego prowadzą obserwacje zmian fenologicznych kasztanowca. Realizują również założenia programu "Szkoła dla ekorozwoju", dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat "Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej". Na działalność ekologiczną pozyskaliśmy wiele fundyszy, m.in. z Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), ze Starostwa Powiatowego.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA                             dzn5                dzn8


     Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski przygotowuje program artystyczny. Wszystkim pracownikom szkoły wręczane są upominki. Na tę uroczystość zapraszamy również emerytów i byłych pracowników.

 

 PASOWANIE I OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH               
zdjecie3db             2012-2013 156                             

 

       Tradycją naszej szkoły, już od wielu lat, jest uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów (zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum) do grona społeczności uczniowskiej. Odbywa się to na wesoło, uczniowie mają do wykonania kilka zadań, które są rodzajem próby. Następnie dokonuje się ślubowania, pasowania na ucznia i wręczenia pamiątkowych dyplomów przez dyrektora. W przygotowanie tego przedsięwzięcia włączają się zawsze przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

 

CELEBROWANIE ŚWIĄT, OBYCZAJÓW ORAZ ROCZNIC

ZWIĄZANYCH Z WAŻNYMI WYDARZENIAMI HISTORYCZNYMI

  

    ob 
 

  ob1    ob2

         W szkole celebrowane są Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanocne. Uczniowie przygotowują krótki apel na temat tradycji i obrzędów. W klasach organizuje się wigilie klasowe. Bez echa nie pozostają też rocznice ważnych wydarzeń historycznych. Młodzież, wraz z wychowawcami, przygotowuje uroczystości związane ze Świętem Niepodległości, rocznicą Zbrodni Katyńskiej, Świętem Konstytucji 3 Maja itp. Odbywają się również akademie na cześć Patrona Szkoły - Jana Pawła II.

 

APELE NA WESOŁO
                                                           
038a                    039a             

 

        Walentynki, Dzień Kobiet to również święta w naszej szkole, ale celebrowane na wesoło. W dniu św. Walentego można obejrzeć spektakl o charakterze kabaretowym i wrzucić walentynkę do skrzynki. Podobny charakter mają obchody Dnia Kobiet i Dnia Dziecka.

 

 

DNI RODZINY                                dzmIIa2                          dzmIIiIII1       

 

         W naszej placówce dużą wagę przywiązujemy do rodziny, a rodziców traktujemy jako partnerów w procesie wychowania. Zapraszamy ich na wszystkie uroczystości szkolne, włączmy w tworzenie dokumentów, angażujemy w różne przedsięwzięcia. W Dniu Matki i Ojca - uczniowie poszczególnych klas, wraz z wychowawcami, przygotowują uroczystość specjalnie dla nich. Dzięki takim uroczystościom wzmacniamy więzi, przybliżamy rodzicom wartości, którymi należy kierować się w życiu, wspieramy ich w procesie wychowania.

 

 

DZIEŃ SPORTU, INTEGRACJA               biechg2                in1

 


         Ogromną wagę przywiązujemy do sportu, który promuje zdrowy styl życia: bez używek, uczy zdrowej rywalizacji, integruje zespół klasowy. W formie rozgrywek sportowych organizowany jest Dzień Integracji. Impreza daje możliwość bliższego poznania się uczniów, oswojenia z nowym środowiskiem (uczniowie klas I gimnazjum). Uczniowie naszej szkoły regularnie biorą udział w Powiatowych Biegach Przełajowych w Raszągu, Gimnazjadzie (zawody lekkoatletyczne) w Gietrzwałdzie, rozgrywkach w Piłkę Nożną Coca - Cola (dziewczęta, chłopcy), Gminnych Biegach z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zawodach uczniowie zajmują wysokie pozycje i wracają z medalami, pucharami oraz dyplomami.

 

Joomla Templates by Joomla-Monster.com