Jesteś tutaj:

Filtr
 • Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

          Zakończenie Roku Szkolnego rozpoczęło się Mszą Św. w Kościele Parafialnym, po której odbył się apel przygotowany tradycyjnie przez szóstoklasistów. Na wstępie absolwenci Szkoły Podstawowej złożyli ślubowanie oraz przekazali Sztandar Szkoły młodszym uczniom. Po czym przedstawili program artystyczny, który zakończył się podziękowaniami skierowanymi pod adresem dyrektora, nauczycieli, pracowników administracji, rodziców i gości. Podczas apelu zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w tym roku szkolnym. Tytuł prymusa rocznika 2001 oraz nagrodę wójta otrzymał Jan Wilamowski. Pani Dyrektor Ewa Dutka złożyła gratulację uczniom kończącym szkołę oraz życzyła powodzenia na dalszym etapie nauki. Nagrody i wyróżnienia otrzymali również uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprócz nagród za najwyższe wyniki w nauce wręczono także nagrody za 100% frekwencję, dla najlepszego czytelnika oraz za udział w różnorodnych konkursach i projektach. Po skończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas po odbiór świadectw. Witajcie wakacje!!!

   

  krp1  krp2  krp3  krp4  krp5

  krp6  krp7  krp8  krp9  krp10

  krp11  krp12  krp13  krp14  krp15

  krp16  krp17  krp18  krp19  krp20

 • Dzień Języków Obcych

        Dzień 24 czerwca był w Gimnazjum dniem, w którym w sposób szczególny podkreślono naukę języków obcych. Był to Dzień Języków Obcych. W naszej szkole są to język niemiecki i angielski. Nauczycielki języków obcych – p. Magdalena Sokolnicka i p. Wioletta Łupińska zorganizowały wiele atrakcji i konkursów na scenie w GOK.

        Marta Kozar z klasy IIa wykonała piosenkę oraz zaprezentowała plakat o ulubionym piosenkarzu w języku niemieckim. Katarzyna Dalkowska z klasy IIa wyrecytowała wiersz. Barbara Kanigowska, Marta Wiśniewska oraz Patryk Szymański przedstawili ogólne informacje krajoznawcze o Niemczech oraz zabytki Berlina. Publiczność brała udział w quizie językowym oraz ruletce.

  Na zakończenie odbył się konkurs na strój w kolorach flagi niemieckiej.

  Nagrodzeni uczniowie:

  Barbara Kanigowska - miejsce pierwsze
  Katarzyna Dalkowska – miejsce drugie
  Przemysław Kurek – miejsce trzecie

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy na temat krajów naszych sąsiadów!

   

  djo1  djo2  djo3  djo4  djo5

  djo6  djo7  djo8  djo9  djo10

   

 • Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

         26 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość z okazji pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum. Młodzież rozpoczęła apel od przekazania sztandaru szkoły. Po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i świadectw ukończenia gimnazjum wszystkim absolwentom. Tytuł prymusa rocznika 1998 oraz nagrodę wójta otrzymała Marta Borczak – uczennica klasy IIIa. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym złożyli serdeczne podziękowania Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły. Uczniów klasy trzeciej pożegnała społeczność szkolna z młodszego rocznika. Uroczystość zakończyła się tańcem poloneza.
  Naszym absolwentom życzymy powodzenia oraz właściwego wyboru nowej szkoły.

   

  krg1  krg2  krg22  krg23  krg24

  krg31  krg32  krg33  krg34  krg28

  krg3  krg4  krg5  krg6  krg7

  krg8  krg9  krg10  krg11  krg12

  krg13  krg14  krg15  krg16  krg17

  krg18  krg19  krg20  krg21  krg25

  krg36  krg37  krg38  krg39  krg40

  krg41  krg42  krg43  krg44  krg45

   

 • Dzień Dziecka

        Dzień Dziecka to jeden z najbardziej lubianych przez dzieci dni w roku szkolnym. Tegoroczne święto obchodzone było w naszej szkole 2 czerwca. W tym dniu czekało na uczniów wiele atrakcji i niespodzianek. Zorganizowane zabawy miały, nie tylko na celu, uatrakcyjnić dzieciom i młodzieży czas wolny od zajęć lekcyjnych, ale także zintegrować zespoły klasowe. Dzień ten dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. Gorąco dziękujemy rodzicom, którzy pomogli nam w jego organizacji.

  Szkoła Podstawowa

  Wszystkie dzieci z klas I – III od samego rana zastanawiały się nad problemami agresji. Efektem ich wspólnej pracy były plakaty dotyczące przemocy, które zostały rozwieszone na korytarzu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie odwiedzili także Bibliotekę Pedagogiczną w Biskupcu, gdzie wzięli udział w warsztatach pod hasłem: „Śladami Juliana Tuwima". Po powrocie do szkoły na wszystkich czekało ognisko i smaczne kiełbaski.

   

  dzdspm7  dzdspm8  dzdspm2  dzdspm6  dzdspm5

   

  Uczniowie klasy IV, dzięki życzliwości p. Grzegorza Bąka, gościli w Leśniczówce w Samławkach. Pan leśniczy oprowadził dzieci szlakiem ścieżki dydaktycznej. Wyprawa dostarczyła wielu cennych informacji na temat życia mieszkańców lasu oraz historii tych ziem (budowa kurhanów). Zmęczeni pieszą wędrówką uczniowie mogli odpocząć i posilić się przy ognisku, a także wziąć udział w zorganizowanych grach i zabawach zręcznościowych.

   

  dzdspIV3  dzdspIV4  dzdspIV5  dzdspIV7  dzdspIV8


  Uczniowie klasy V, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, rozpoczęli dzień od przygotowania gofrów. Były wyśmienite! Gdy słońce zaczęło przebijać się przez chmury wzięli udział w grach i zabawach sportowych zorganizowanych na terenie szkoły. Na koniec zmęczeni sportowcy regenerowali swoje siły przy ognisku.

   

  dzdspV2  dzdspV1  dzdspV4  dzdspV7  dzdspV11 


  Uczniowie klasy VI, korzystając z zaproszenia p. Beaty Wrony, odwiedzili Gminną Bibliotekę w Lutrach. Po słodkim poczęstunku rozegrali mecz na sali gimnastycznej. Po czym udali się na pizzę przygotowaną przez mamę jednego z uczniów p. Agnieszkę Wilamowską. Na zakończenie miło i wesoło spędzili czas przy ognisku.

   

  dzdspVI3  dzdspVI4  dzdspVI1  dzdspVI2  dzdspVI5  


  Gimnazjum

  Uczniowie gimnazjum brali udział w zabawach i grach przygotowanych metodą stacji. Młodzież miała okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak np. kręgle butelkowe, rzuty kulkami z gazet do celu, pokonywanie slalomu z piłeczką do tenisa ziemnego, sprawnościowe tory przeszkód. Na zakończenie uczniowie zagrali w piłkę nożną oraz w ringo. Wszystkim dopisywały świetne humory, a pogoda również nie spłatała nam figla.

   

  dzdgI1  dzdgI3  dzdgI5  dzdgI7  dzdgI9  dzdgI4

  dzdgIIa1  dzdgIIa2  dzdgIIa7  dzdgIIa5  dzdgIIa9  dzdgIIa12

  dzdgIIb1  dzdgIIb2  dzdgIIb5  dzdgIIb6  dzdgIIb10  dzdgIIb11

  dzdgIIIa2  dzdgIIIa4  dzdgIIIa3  dzdgIIIa10  dzdgIIIa7  dzdgIIIa8

  dzdgIIIb1  dzdgIIIb3  dzdgIIIb4  dzdgIIIb6  dzdgIIIb9

  dzdgm1  dzdgr1  dzdgr2  dzdgr3  dzdgr4

 • Dzień Rodziców

       Już od kilku lat, pod koniec maja, bardzo uroczyście świętujemy Dzień Rodziców. Jest jedno z najwdzięczniejszych świąt obchodzonych przez uczniów naszej szkoły. Z tej okazji odbyły się imprezy i spotkania w klasach. Pomysłów na program tego dnia było mnóstwo. Uczniowie, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowali różnorodne występy artystyczne i upominki dla swoich kochanych rodziców. Świętowaniu towarzyszyły również konkursy, zabawy rodziców i dzieci, wspólne ognisko.


  Szkoła Podstawowa
  Klasa I: wiersze, piosenki, konkursy, ognisko

  dzmIsp1  dzmIsp2  dzmIsp3  dzmIsp4  dzmIsp5


  Klasa II i III: program artystyczny, laurki, poczęstunek, ognisko

  dzmIIiIII1  dzmIIiIII2  dzmIIiIII3  dzmIIiIII4  dzmIIiIII5


  Klasa IV: wiersze, konkursy, konkurencje sportowe, ognisko

  dzmIV1  dzmIV2  dzmIV3  dzmIV4  dzmIV5

  dzmIV6  dzmIV7  dzmIV8  dzmIV9  dzmIV10

  dzmIV11  dzmIV12  dzmIV13  dzmIV14  dzmIV17

  dzmIV18  dzmIV19  dzmIV20  dzmIV15  dzmIV16


  Klasa V: program artystyczny, prezentacja z życia klasy, poczęstunek

  dzmV1  dzmV2  dzmV3  dzmV4  dzmV5  


  Klasa VI: wiersze, poczęstunek, ognisko

  dzmVI1  dzmVI2  dzmVI3  dzmVI4  dzmVI5


  Gimnazjum
  Klasa I: program artystyczny, konkursy, poczęstunek

              dzmIg1  dzmIg2  dzmIg3  dzmIg4


  Klasa IIa: program artystyczny, poczęstunek, ognisko

  dzmIIa1  dzmIIa2  dzmIIa3  dzmIIa4  dzmIIa5


  Klasa IIb: kabaret na wesoło, poczęstunek

  dzmIIb1  dzmIIb2  dzmIIb3  dzmIIb4  dzmIIb5


  Klasa IIIa: wiersze, grill

  dzmIIIa1  dzmIIIa2  dzmIIIa3  dzmIIIa4  dzmIIIa5


  Klasa IIIb: koncert życzeń, poczęstunek

  dzmIIIb1  dzmIIIb2  dzmIIIb3  dzmIIIb4  dzmIIIb5

  dzmIIIb6  dzmIIIb7  dzmIIIb8  dzmIIIb9         dzmIIIb10


  Uczniowie starali się, aby uroczystość ta wypadła jak najlepiej. Włożyli w jej przygotowanie dużo wysiłku i serca, ale było warto, żeby zobaczyć uśmiechnięte i wzruszone twarze rodziców.

 • Uczymy się ratować

  Z resuscytacją u najmłodszych

       23 maja 2014 roku uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej zapoznawali się tajnikami pierwszej pomocy. Po wstępnym pokazie samodzielnie i z wielkim przejęciem próbowali przeprowadzać sztuczne oddychanie. Sami stwierdzili, że „to bardzo proste!" Dzieci od najmłodszych lat, ucząc się resuscytacji pozbywają się lęku przed ratowaniem. Pamiętajmy 30 ucisków – 2 wdechy ratunkowe. Każdy uczeń po zdanym egzaminie uzyskał imienny certyfikat.

   

  respier1  respier2  respier3  respier4  respier5

  respier6  respier7    respier8             respier9                   respier10

 • Akcja ekologiczno - profilaktyczna

  „Każdy ci powie, że ważne jest zdrowie, a segregacja to fajna akcja!"

              22 maja 2014 roku w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie szkoły podstawowej na akcji ekologiczno – profilaktycznej pt: „Każdy ci powie, że ważne jest zdrowie, a segregacja to fajna akcja!".
          W części ekologicznej uczniowie klasy VI wystawili przedstawienie pt: „Bajka o szklanej górze" – którego, głównym celem było poszerzenie wiadomości na temat zasad zbiórki surowców wtórnych, zwłaszcza tzw. elektrośmieci. Następnie wszyscy, po wcześniejszym przygotowaniu plakatów ekologicznych, wzięli udział w happeningu – przemarszu przez wieś z transparentami. W trakcie marszu śpiewali piosenkę, której refren brzmiał: „Hej ludziska omijajcie wysypiska, tylko śmieci segregujcie i przyrodę wciąż szanujcie!". Akcja ta została przygotowana pod kierunkiem p. Iwony Jeziorek.

   

  apeb1  apeb2  apeb3  apeb4  apeb5

  apeb6  apeb7  apeb8  apeb9  apeb10

  apep1  apep2  apep3  apep4  apep5


          W części profilaktycznej uczennice uczestniczące w dodatkowych zajęciach artystycznych, które prowadzi p. Anna Jachura, wystawiły przedstawienie pt: „Przed lustrem". Celem występu było zwrócenie uwagi na używki i umiejętność asertywnego zachowania się – powiedzenia „nie".Na zakończenie dzieci otrzymały wykonane przez gimnazjalistów ulotki, zachęcające do aktywnego spędzania czasu wolnego.
  W końcowym etapie panie dyrektorki wręczyły certyfikaty wszystkim uczniom, którzy brali udział w ogólnopolskim biciu rekordu we wspólnej resuscytacji ( w październiku 2013 roku) i kształtowali tę umiejętność przez kolejne miesiące..

   

  apel1  apel2  apel3  apel4  apel5

  apel6  apel7  apel8  apel9  apel10

  apeu1  apeu2  apeu4  apec1  apec2

 • Dzień Otwarty w Gimnazjum

  „NASZ SZKOLNY RAJ"

          13 maja 2014 roku w Gimnazjum w Kolnie odbył się Dzień Otwarty pod hasłem: „Nasz szkolny raj". W swych progach gościliśmy uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Bęsi, Lutr i Kolna wraz z wychowawcami. Uroczystość została przygotowana przez młodzież z klas IIIa i IIIb pod opieką p. Iwony Jeziorek oraz p. Wioletty Łupińskiej. Na wstępie dyrektor szkoły p. Ewa Dutka przywitała przybyłych gości, zachęcając do udziału w programie. Po czym oddała głos przedstawicielowi Samorządu Uczniowskiego - Ewie Tylus, która zaprezentowała podejmowane przez uczniów przedsięwzięcia. Po części oficjalnej rozpoczęła się część rozrywkowa. W programie zawarto m.in. skecze, występy artystyczne i zabawy integracyjne. Szóstoklasiści obejrzeli również prezentację, ukazującą różnorodne działania szkoły. Udali się także w „podróż" po szkole, podczas której mieli możliwość poznania sal lekcyjnych oraz porozmawiania z innymi nauczycielami i uczniami. Na pełnych wrażeń uczestników czekał słodki poczęstunek.
  Na zakończenie wszyscy otrzymali foldery promujące szkołę.
  Mamy nadzieję, ze szóstoklasiści, którzy nas odwiedzili zawitają w mury naszego gimnazjum już we wrześniu.

   

    Skecze               
  dzotgs1   dzotgs2    dzotgs5    dzotgs6
   Zabawy integracyjne  dzotgi2   dzotgi3   dzotgi5   dzotgi6
   dzotgi10  dzotgi11  dzotgi12  dzotgi15  dzotgi16
   Występy artystyczne  dzotgw2  dzotgw3  dzotgw4  dzotgw5
   Zwiedzanie klas  dzotgz3  dzotgz4  dzotgz6  dzotgz7
   Przyszli gimnazjaliści  dzotgu1  dzotgu3  dzotgu4  dzotgu5

   

   

 • Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej

         6 maja 2014 roku odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły p. Ewa Dutka, zwracając uwagę jak ważnym wydarzeniem dla dziecka i jego rodziców jest rozpoczęcie nauki. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, dzięki któremu mali słuchacze mogli dowiedzieć się, co czeka ich w szkole. Rodzice zostali zapoznani z ofertą edukacyjną oraz otrzymali foldery szkoły. Dzieci wzięły także udział w zajęciach przygotowanych przez wychowawcę klasy I p. Justynę Sokołowską.

   

  dzosp1  dzdsp2  dzosp3  dzosp4 dzsp5

 • Biegi Trzeciomajowe

         6 maja 2014 roku, po raz kolejny, odbyły się na terenie Kolna Gminne Uliczne Biegi Trzeciomajowe.

  Organizatorem ich jest Wójt Gminy Kolno oraz Zespół Szkół w Kolnie. Celem tych zawodów jest uczczenie Święta Konstytucji 3 Maja, a także popularyzacja i upowszechnianie biegów wśród dzieci i młodzieży. Uczestniczą w nich uczniowie ze wszystkich szkół w gminie Kolno.

  Tegoroczne biegi rozgrywały się w następujących kategoriach wiekowych:

  Szkoła Podstawowa
  - uczniowie klas I – III : dystans ok. 300 m; bieg w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców
  - uczniowie klas IV – VI : dystans ok. 300 m; bieg w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców

  Gimnazjum
  - sztafeta klasowa : dystans 6x300 m; po 6 uczniów z każdej klasy (3 dziewczęta i 3 chłopców)
  - biegi indywidualne : dystans ok. 600 m: bieg w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców

  O godzinie 10.00 wszyscy zebrali się na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury.
  Wójt Gminy Kolno p. Henryk Duda oraz Dyrektor Zespołu Szkół W Kolnie p. Ewa Dutka powitali przybyłych uczniów.       

  Nauczyciel wychowania fizycznego p. Elżbieta Ambroziak zapoznała biegaczy z regulaminem wyścigów.                                 

   

  bie2r  

   

  bie1r 

   Po części organizacyjnej p. Wójt dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. Wszyscy zawodnicy nie szczędzili sił podczas wyścigów. Pozostali uczniowie wraz z nauczycielami mocno im kibicowali.

  Oto wyniki biegów w poszczególnych kategoriach:

   

  Szkoła Podstawowa

  Uczniowie klas I – III dziewczęta:

  I miejsce: Monika Zera – SP Lutry
  II miejsce: Julia Ruta – SP Lutry
  III miejsce: Natalia Olszewska – SP Kolno
  IV miejsce: Weronika Ciężka – SP Kolno
  V miejsce: Aleksandra Kośnik – SP Lutry        

   
  biedzm1p     biedzm4p      biedzm5p

   biedzm2  biedzm4  biedzm6  biedzm8  biedzm10

   

  Uczniowie klas I – III chłopcy:

  I miejsce: Paweł Więczkowski – SP Bęsia
  II miejsce: Jakub Kaliszewski – SP Bęsia
  III miejsce: Bartosz Drozdowski – SP Bęsia
  IV miejsce: Szymon Pliszka – SP Bęsia
  V miejsce: Adrian Jurzyk – SP Bęsia               

  biechm2p 

   biechm4p 

    biechm5p   

  biechm1  biechm3  biechm5  biechm7  biechm10

   

  Uczniowie klas IV – VI dziewczęta:

  I miejsce: Julia Gołaszewska – SP Lutry
  II miejsce: Sandra Majek – SP Kolno
  III miejsce: Karolina Bartoszewska – SP Kolno
  IV miejsce: Maja Bilicka – SP Lutry
  V miejsce: Marzena Domnik – SP Kolno                    

  biedzs2p   biedzs4p  biedzs5p  

   biedzs2  biedzs4  biedzs3  biedzs6  biedzs10

   

  Uczniowie klas IV – VI chłopcy:

  I miejsce: Kacper Więczkowski – SP Bęsia
  II miejsce: Radosław Sadlak – SP Kolno
  III miejsce: Mateusz Bartoszewski – SP Kolno
  IV miejsce: Michał Włodarski – SP Kolno
  V miejsce: Michał Chyczewski – SP Bęsia                                    

  biechs1p   biechs3p   biechs4p  

  biechs2  biechs5  biechs8  biechs9  biechs10

   

   

  Gimnazjum

   

  Dziewczęta:

  I miejsce: Urszula Kokosza – klasa IIa
  II miejsce: Barbara Kanigowska – klasa IIb      
  III miejsce: Sylwia Wiśniewska – klasa IIb  

  biedzg1p   biedzg2p   biedzg4p

  biedzg1  biedzg2  biedzg3  biedzg4  biedzg5

   

  Chłopcy:

  I miejsce: Jakub Drozdowski – klasa IIIb
  II miejsce: Tomasz Bartoszewski – klasa IIIa
  III miejsce: Szymon Brzeziński – klasa IIb       

   
  biechg1p   biechg3p   biechg4p  

   biechg1  biechg3  biechg5  biechg10  biechg6     

  Sztafeta - rywalizacje klasowe:

  I miejsce: klasa IIIb
  II miejsce: klasa IIb
  III miejsce: klasa IIa
  IV miejsce: klasa IIIa
  V miejsce: klasa I                                  

   
  bieszt2p   bieszt4p   bieszt1p 

  bieszt2  bieszt3  bieszt4  bieszt6  bieszt7

  bieszt8  bieszt10  bieszt13  bieszt15  bieszt16

  Na zakończenie p. dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w zawodach.    bie1z 

  Kolejne biegi odbędą się już za rok. Zapraszamy.

         
 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

               3 Maja to wyjątkowa data w historii Polski. Z tej okazji, 30 kwietnia 2014 roku, odbyły się w naszej szkole uroczyste apele.Uczniowie klasy IV szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum wraz z wychowawcami p. Anną Jachura i p. Mariolą Baniukiewicz przygotowali programy słowno – muzyczne. Przypomnieli swoim kolegom i koleżankom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom, co wydarzyło się 3 maja 1791 roku. Była to niezwykle interesująca lekcja historii.

   

  3mp5  3mp6  3mp7  3mp8  3mp9

  3mpg3  3mg4  3mg5  3mg7  3mg10

  Uczniowie klasy IV zaprezentowali także swój program podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił ksiądz Jerzy Waresiak w kościele parafialnym w Kolnie.

  Odbyła się ona 3 maja o godzinie 11.00.

  3mk1 


 • Kanonizacja Jana Pawła II

   

         

        „NIE LĘKAJCIE SIĘ BYĆ ŚWIĘTYMI"

                                          Święty Jan Paweł II                                         

   
  pap1 

            27 kwietnia 2014 roku to wyjątkowy dzień w życiu naszej szkoły. Nasz Patron Jan Paweł II zostaje ogłoszony ŚWIĘTYM. To niezwykłe wydarzenie zostało uczczone mszą świętą o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem Trzech Króli w Kolnie. Odprawił ją proboszcz parafii - ks. Jerzy Waresiak. Podczas niej dziękowano za dar kanonizacji świętego Jana Pawła II, a także modlono się o wstawiennictwo świętego patrona. Wierni mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, poświęcony życiu, czynom oraz słowom św. Jana Pawła II. Program ten został przygotowany pod kierunkiem p. Marii Matyjasek.

   

  pap2  pap3  pap4  pap5  pap6

  pap7  pap8  pap9  pap10  pap11

 • Z wizytą w Zespole Szkół w Biskupcu

           16 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i uczennice klasy IIIb gimnazjum wzięli udział w XII Bloku Imprez Ekologicznych pod hasłem: „Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego na śmieci", organizowanych z okazji Dnia Ziemi w auli Zespołu Szkół w Biskupcu.


       Klasa VI brała udział w przeglądzie bajek – przedstawiając „Bajkę o Szklanej Górze", której morałem było odpowiednie postępowanie ze szkłem i innymi odpadami. Uczniowie, poza interesującym występem, przyciągali uwagę zgromadzonych przedszkolaków swoimi strojami (szczególnie wszystkim podobały się smoki).

  bisp1  bisp2  bisp4  bis4  bisp3


        Natomiast dziewczęta gimnazjum przedstawiły krótką lekcję poglądową na temat: „Segregacja? Rewelacja!"

                                                      bisg   bisg2    


        Spotkanie zostało podsumowane wręczeniem dyplomów i nagród dla uczestników. Impreza ta była również doskonałym miejscem wymiany doświadczeń oraz rozwoju zgromadzonych osób.

   

                                                     bis1  bis2

 • Wielkanoc

       Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych odbyła się w naszej szkole 16 kwietnia 2014 roku. W szkole podstawowej dziewczęta klas II i III zaprezentowały wierszyki wielkanocne oraz piosenki religijne, które z radością wprowadziły w nastrój składanych życzeń. Natomiast w gimnazjum uczniowie klasy IIa w swoim programie nawiązali do tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Pana Jezusa, ukazując wszystkim, że Wielkanoc to czas radości ze zwycięstwa nad złem i śmiercią. Przedstawienia te przygotowane zostały pod kierunkiem p. Marii Matyjasek.

   

  wp1  wp2  wp3  wp4  wp5

  wg1  wg2  wg3  wg4  wg5

 • Pierwszy Dzień Wiosny

         Zgodnie z tradycją w naszej szkole uroczyście i na wesoło witamy Pierwszy Dzień Wiosny. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem: „Wiosenne metamorfozy".


  Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej przygotowali wiosenne kanapki. Były one nie tylko zdrowe ale kolorowe. Smakowały wyśmienicie. Gdy część dzieci przygotowywała posiłek, pozostała grupa zrobiła Marzannę. Następnie kolorowy korowód uczniów wesołą muzyką i śpiewem oznajmił mieszkańcom Kolna, że nadchodzi wiosna. Potem, tańcząc dookoła palącej się Marzanny ,dzieci radośnie witały wiosnę. Z nieba do wszystkich uśmiechało się ciepłe, wiosenne słoneczko. Po powrocie do szkoły uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą, umiejętnościami oraz sprawnością sportową, biorąc udział w różnorodnych konkurencjach. Na zakończenie wszyscy mogli odetchnąć przy wspólnym ognisku.

   

  wp1  wp2  wp3  wp4  wp5

  wp6  wp7  wp31   wp8  wp9  

  wp11  wp12  wp13  wp14  wp15

  wp16  wp17  wp18  wp19  wp20

  wp21  wp22  wp23  wp24  wp25

  wp26  wp27  wp28  wp29  wp30

   


  Uczniowie gimnazjum, podobnie jak uczniowie szkoły podstawowej, rozpoczęli wiosenny dzień przygotowaniem kanapek oraz sałatek warzywnych i owocowych. Każdy mógł skosztować tej zdrowej żywności. W tym dniu nikt nie miał ochoty na chipsy. Następnym punktem było przygotowanie pokazu mody w klasach i prezentacja przed budynkiem szkolnym. Uczniowie w ramach „wiosennych metamorfoz" przedstawili stroje, fryzury oraz makijaże według własnego pomysłu. Odbył się konkurs na Królową i Króla Wiosny. Zwycięzcami zostali Marta Borczak-uczennica klasy IIIa i Igor Jasiński-uczeń klasy I. Potem każda klasa zaprezentowała wiosenną piosenkę. Po dniu pełnym wrażeń młodzież relaksowała się w „szkolnym kinie", zajadając popcorn własnej produkcji. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich atrakcjach.

   

   

  wg1  wg2  wg3  wg4  wg5

  wg6  wg7  wg8  wg9   wg10  

  wg11  wg12  wg13  wg14  wg15

  wg16  wg17  wg18  wg19  wg20

  wg21  wg22  wg23  wg24  wg25

  wg26  wg27   wg28  wg29  wg30

  wg31  wg32   wg33  wg34  wg35

   

             Królowa i Król Wiosny: Marta Borczak i Igor Jasiński                                                                             wg36 


  Ten dzień był bardzo przyjemny. Tym bardziej, że wiosna nie przyszła tylko na kartkach kalendarza, ale była obecna naprawdę.

 • Wiem co jem

             13 marca 2014 roku w naszej szkole odbyła się degustacja zdrowej żywności pod hasłem: „WIEM CO JEM". Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami zrobili przepyszne koktajle, kanapki oraz sałatki owocowe i warzywne. Uczta była wyśmienita. Wszystkim bardzo smakowała zdrowa żywność.

   

  s7  s9  s20  s11  s12

  s14  s15  s21  s18  s2

  s5  s19  s36  s23  s24

  s25  s26  s27  s31  s35

 • Dzień Kobiet

  RAZ DO ROKU JEST TAKI DZIEŃ,
  KTÓRY PRZEMIJA JAK PIĘKNY SEN...
  WSZYSTKIE KOBIETY, PANIE I MATKI
  W DNIU TYM DOSTAJĄ PACHNĄCE KWIATKI...


         6 i 7 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Dzień Kobiet. Z samego rana chłopcy złożyli swoim koleżankom z klasy życzenia oraz wręczyli upominki. Następnie odbyły się uroczyste apele. W szkole podstawowej program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Elżbiety Ambroziak. W gimnazjum –Samorząd Uczniowski. Występy wzbogaciły utwory muzyczne w wykonaniu uczennicy klasy IIIb Joanny Klamczyńskiej przy akompaniamencie gitary, na której grał uczeń klasy V - Piotr Klamczyński.

   

  dkg1  dkg5  dkp3  dkp4  dkp8

 • W karnawale

  Walentynki

         14 lutego 2014 roku odbyła się dyskoteka walentynkowa dla uczniów szkoły podstawowej, zorganizowana przez wychowawczynie klas I-III p.Joannę Kozłowską i p. Justynę Sokołowską. Podczas zabawy przeprowadzona została poczta walentynkowa. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie.

   

  dys1  dys2  dys4  dys7  dys8

  dys9  dys11  dys12  dys13  dys14


  Bal karnawałowy

         18 lutego 2014 roku odbył się, długo wyczekiwany przez najmłodszych uczniów, Bal karnawałowy. Dzień ten już od rana zapowiadał się niezwykle. Przed lekcjami dzieci przyjechały do szkoły w przedziwnych strojach przygotowanych na tę okazję. Wiele kreacji zostało własnoręcznie wykonanych przez rodziców. Uczniowie klas I-III prześcigali się w pomysłach na najciekawsze przebranie. Wybrano króla i królową balu. Zostali nimi uczniowie klasy I: Paweł Oleszkiewicz i Karolina Hołubowicz. Dzieci wesoło bawiły się przy skocznej muzyce. Wspólna zabawa przysporzyła im mnóstwo radości. Kolejny bal już za rok!

   

  bk1  bk2  bk4  bk5  bk7

  bk9  bk10  bk12  bk15  bk16


                                            Karolina Hołubowicz - królowa balu          bk6

   

  Kiermasz ciast

          Z okazji tłustego czwartku wychowawczynie klas I-III wraz z rodzicami przygotowały w szkole podstawowej kiermasz ciast. Tego dnia w naszej szkole nikt nie pościł, gdyż ciasta upieczone przez rodziców były „ palce lizać". Dzięki współpracy rodziców ze szkołą nasi najmłodsi uczniowie zebrane pieniążki dołożą do wycieczki, na którą pojadą w póżniejszym terminie.

 • Potrafię, bo chcę


       Od 1 października 2013 roku w Zespole Szkół w Kolnie (Gimnazjum) zespół do spraw profilaktyki - podobnie jak w roku ubiegłym - kontynuuje konkurs pt.„ Potrafię, bo chcę!" . Jego adresatem są gimnazjaliści sprawiający duże problemy wychowawcze (aroganckie zachowanie, używanie wulgaryzmów, lekceważący stosunek do obowiązków szkolnych). Pierwsza edycja tego turnieju (r. szk. 2012/2013) zmobilizowała uczniów do rywalizacji i zaowocowała poprawą zachowania.

   

   Główne cele konkursu to:
  • Podniesienie kultury osobistej uczniów
  • Ograniczenie używania wulgaryzmów i zachowań aroganckich na terenie szkoły
  • Usprawnienie pracy szkoły (brak interwencji w sprawach problemowych)
  • Mobilizowanie uczniów do poprawnego zachowania
  • Uświadomienie uczniom korzyści płynących z odpowiedniego zachowania


  W styczniu, tuż przed feriami, zespół do spraw profilaktyki dokonał podsumowania i wyłonił zwycięzców.

   

   I miejsce:  Tomasz Bartoszewski klasa IIIa       
  II miejsce:  Robert Głażewski klasa IIIa
  III miejsce: Łukasz Brzeziński klasa IIIb
                    Adrian Gołaszewski klasa IIIb
  Wyróżnienie: Dominik Krajza klasa IIb
                      Daniel Chankowski klasa IIa   
  pot3    pot2   pot1 


                                Nagrody ufundowali sponsorzy, a wręczono je na apelu 14.02.2014 r.


  Konkurs trwa nadal! Uczniowie co miesiąc są informowani o wynikach (ilość uwag pozytywnych i negatywnych). Rozstrzygnięcie w CZERWCU.

 • Ferie zimowe 2014

   

      Podczas ferii zimowych  uczniowie skoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość uczestnictwa w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.


       Tematem przewodnim zajęć prowadzonych przez pedagoga szkolnego były emocje. Uczniowie rozpoznawali rodzaje emocji, wyrażali je, uczyli się sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali prace plastyczne, wyrażali emocje w tańcu oraz brali udział w grach i zabawach terapeutycznych.

   

  f6  f8  f20  f22

   

       Na zajęciach prowadzonych przez p. Iwonę Jeziorek poruszone zostało pojęcie "energii" (nie tylko jako siły wewnętrznej niezbędnej do życia, ale i rodzaje energii odnawialnej). Uczniowie rozwiązywali przyjemne zadania w formie kolorowanek, labiryntów, uzupełnianek. Ponadto wykonali lalkę-szmaciankę z dostępnych materiałów, które pierwotnie wydawały się niepotrzebne. Poprzez tę zabawę dzieci rozwijały wyobraźnię. Zajęcia te okazały się bardzo ciekawe i ekologiczne.

   

    f17  f15  f14  f13

   

       Dzień z muzyką i tańcem to cykl zajęć zorganizowanych przez p. Annę Jachurę. Uczniowie świetnie bawili się przy dżwiękach muzyki. Poznali układy taneczne oraz zabawy integrujące grupę.

   

                                                  f11  f10

   

       Oprócz tego uczniowie mieli możliwość wyjazdu do kina i na basen. Poznali technikę origamii modułowego, a także wzięli udział w zabawach z językiem niemieckim i angielskim oraz w zajęciach komputerowych.

   

  Uczniowie gimnazjum

  po powrocie z kina                              

   f18

   

   

 • "Bezpieczny lód 2014"

   

         W dniu 24 stycznia 2014 r. uczniowie klasy V i VI SP (już po raz drugi) uczestniczyli w pokazach ratownictwa na lodzie nad Jeziorem Dadaj. Pokazy zostały przygotowane przez Policję, Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe a także oddziały antyterrorystyczne.

       Głównym celem spotkania była nauka bezpiecznego zachowania nad zamarzniętymi zbiornikami w okresie zimowym. Uczniowie mogli zaobserwować udzielanie pomocy osobie tonącej pod lodem, pokaz tresury psów policyjnych oraz naukę obrony przed agresywnym psem. Nabytą wiedzę dzieci mogły sprawdzić w trakcie przeprowadzanych konkursów. Wielkim zainteresowaniem (zwłaszcza wśród chłopców) cieszyły się pokazy broni palnej.

   

  bl2  bl4  bl1  bl7

 • Aktywni dla klimatu

   

      ek1

   

       Grupa dziewcząt z klasy IIa i IIb pod kierunkiem p. Iwony Jeziorek podjęła działania na rzecz ochrony środowiska. Impulsem do intensywnej pracy stały się założenia ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla Klimatu", który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt: „Zmieniaj nawyki – nie klimat!" do którego przystąpiły. Pod wymowną nazwą „Klimatyczne kobietki" dziewczęta zaczęły realizować swoje ambicje i pomysły, zdobywać wiedzę, nowe doświadczenia i umiejętności. Rozwijają twórcze myślenie o ekologii i ochronie środowiska. Za cel obrały sobie pobudzenie poczucia współodpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia i zmobilizowanie jak największej społeczności do zbiórki elektroodpadów (bliższe informacje w najbliższym czasie!).

   

   ek2     Logo „Klimatyczne kobietki"

   

   

  ek3

 • Warsztaty profilaktyczne

   

     20 stycznia 2014r. zostały przeprowadzone dla uczniów naszej szkoły warsztaty profilaktyczne. Organizatorami byli pracownicy Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka.

   

      „Radość bez złości" – to tytuł warsztatów dla uczniów klasy V i VI szkoły podstawowej.

   

   

        pr2  pr6  pr4  pr8

   

   

      Uczniowie gimnazjum wzięli udział w warsztatach pt.: „Noe"2 . Była to kontynuacja zajęć z ubiegłego roku „Noe"1.

   

   

         pr10  pr12  pr14  pr16  

   

       Główny cel spotkań to realizacja priorytetów ujętych w programie profilaktycznym:

  • przeciwdziałanie zachowaniom niepożądanym w szkole (agresja, arogancja, przemoc),
  • wyposażenie uczniów w wiedzę na temat szkodliwości spożywania alkoholu, zażywania narkotyków.
 • Jasełka


      Tradycją naszej szkoły są " Jasełka ". Tegoroczne przedstawienie odbyło się 23 stycznia 2014 r. Przygotowali je uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Marii Matyjasek. Mali artyści z wielkim przejęciem odgrywali swoje role. Chociaż od Świąt Bożego Narodzenia minęło już kilka tygodni, z radością przypomnieli wszystkim zebranym ten bożonarodzeniowy nastrój.

   

  j2014  j20141  j20142  j20143  j20144  j20146  j20147  j20145

   

 • Dzień Babci i Dziadka

       21 stycznia 2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III SP, wraz z wychowawczyniami p. Justyną Sokołowską i p. Joanną Kozłowską, przygotowali program artystyczny. Atrakcją były liczne konkursy, w których uczestniczyli zaproszeni goście wraz ze swoimi wnuczętami. Dziadkowie nie kryli zadowolenia i wzruszenia. Życzeniom i podziękowaniom nie było końca.

   

  dzbidz1  dzbidz2  dzbidz3  dzbidz4  dzbidz5  dzbidz6  dzbidz7  dzbidz8

 • What's New in 1.5?

  As with previous releases, Joomla! provides a unified and easy-to-use framework for delivering content for Web sites of all kinds. To support the changing nature of the Internet and emerging Web technologies, Joomla! required substantial restructuring of its core functionality and we also used this effort to simplify many challenges within the current user interface. Joomla! 1.5 has many new features.

  In Joomla! 1.5, you''ll notice:

  • Substantially improved usability, manageability, and scalability far beyond the original Mambo foundations
  • Expanded accessibility to support internationalisation, double-byte characters and right-to-left support for Arabic, Farsi, and Hebrew languages among others
  • Extended integration of external applications through Web services
  • Enhanced content delivery, template and presentation capabilities to support accessibility standards and content delivery to any destination
  • A more sustainable and flexible framework for Component and Extension developers
  • Backward compatibility with previous releases of Components, Templates, Modules, and other Extensions
Joomla Templates by Joomla-Monster.com